نام و لیست سریالهای ماه رمضان شبکه های مختلف

بر این اساس اولین سریال از شبکه دو سیما پخش می شود. دومین سریال به شبکه یک تعلق دارد؛ شبکه سه سومین سریال ماه رمضان را پخش می کند و پخش آخرین سریال همانند گذشته به شبکه تهران اختصاص خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، پخش آنونس برخی از سریال های ماه رمضان تلویزیون از هم اینک آغاز شده است.
«سقوط یک فرشته» به احتمال زیاد از ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه روی آنتن شبکه یک می رود. این سریال درحالی قرار است در ماه رمضان پخش شود که پیش از این سریال «راه طولانی خانه» به کارگردانی رضا کریمی و تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان از گزینه های پخش در ماه رمضان از شبکه اول محسوب می شد. «سقوط یک فرشته» داستان خانواده ای را که دچار تحول می شوند روایت می کند. رامین عباسی زاده تهیه کنندگی و بهرام بهرامیان کارگردانی این سریال مناسبتی را برعهده دارند و مسعود رایگان، فریبا کوثری، مهرداد صدیقیان، خاطره اسدی و شبنم مقدمی در آن بازی می کنند…


تصویربرداری این سریال همچنان ادامه دارد و تاکنون حدود ۶۰ درصد از آن به پایان رسیده است. «سقوط یک فرشته» با نام قبلی «اگر فردا بیاید» به طور همزمان تدوین می شود.

«سی امین روز» ـ ساخته جواد افشار ـ نیز از ساعت ۲۱ و ۴۰ دقیقه از شبکه دو سیما پخش می شود. این سریال در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز بعد نیز تکرار می شود. «سی امین روز» را جواد افشار کارگردانی و رضا جودی تهیه کرده است. جودی پیش از این سریال «اغماء» را در ماه رمضان روی آنتن برده بود. سید سعید رحمانی فیلمنامه «سی امین روز» را نوشته و هومن سیدی، سیما تیرانداز، محمود عزیزی، رزیتا غفاری، آزاده صمدی، مهران رجبی، میرطاهر مظلومی، بهرام ابراهیمی، صفا آقاجانی، کوروش سلیمانی، فرشته سربندی، الناز حبیبی، افشین سنگ چاپ، رضا آحادی، شیرین نصرتی، عزیز هنرآموز، سپیده عنایتی، حمید مرادی با حضور انوشیروان ارجمند، اتابک نادری و پژمان بازغی در آن به ایفای نقش پرداخته اند. «سی امین روز» یک داستان اجتماعی دارد و درباره مردی است که به طور ناخواسته دستش به خون برادر دوستش آلوده می شود و با این حادثه اتفاقاتی برای او رخ می دهد.
در میان سریال های ماه رمضان امسال «سی امین روز» تنها سریالی است که تصویربرداری آن پیش از این به پایان رسیده و به طور کامل به شبکه دوم سیما تحویل داده شده است. به جز «سی امین روز»، سریال طنز «چمدان» نیز از دیگر گزینه های پخش در ماه رمضان از شبکه دوم سیما بود.
«پنج کیلومتر تا بهشت» نیز سریال شبکه سه سیماست که ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه پخش و از ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه تکرار می شود. این سریال را علیرضا افخمی کارگردانی می کند و داوود هاشمی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد. «پنج کیلومتر تا بهشت» ، ۳۰ قسمت ۳۵ دقیقه ای است و بازیگرانی مثل داریوش فرهنگ، رضا توکلی، شهنام شهابی، پردیس افکاری، شبنم قلی خانی و نفیسه روشن در آن ایفای نقش می کنند. این سریال درباره «امیر حسین» کارمند یک شرکت وارداتی دارو است که در جریان سرقت اموال شرکت درگیر ماجراهایی می شود. «پنج کیلومتر تا بهشت» مضمونی اجتماعی دارد و به موضوعات دینی و اخلاقی می پردازد.
سریال «تکیه بر باد» نیز قرار است در ماه رمضان از ساعت ۲۳ روی آنتن برود و ساعت ۱۷ و سی دقیقه روز بعد تکرار شود. این سریال را محمود معظمی کارگردانی می کند و تهیه کنندگی آن برعهده حمیدرضا مهدوی است. در سریال «تکیه بر باد» که یک ملودرام اجتماعی است و توسط عباس نعمتی و محمد محمدسلطانی نوشته شده، بازیگرانی چون فرامرز قریبیان، مهدی فخیم زاده، افسانه پاکرو، شهرام عبدلی، بهزاد خداویسی، شراره دولت آبادی، نگین معتضدی و محمد مهدوی ایفای نقش می کنند. تصویربرداری این سریال نیز که از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده، کماکان ادامه دارد.درباره :

تاریخ مطلب : مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ | تعداد دفعات بازید : 7,245